Svaki ekstremista je "dobio" po metak: Sirijski snajperisti sprečili upad terorista na severu Hame
Pravda 09.03.2018 | AMN
![Svaki ekstremista je "dobio" po metak: Sirijski snajperisti sprečili upad terorista na severu Hame](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Pre nekoliko dana, snajperisti sirijske vojske bili su prisiljeni da pucaju na pobunjenike koji pokušavaju da se infiltriraju na ključni vojni kontrolni punkt u severnoj provinciji Hama.
Prema izvorima, militanti koji su povezani sa Slobodnom sirijskom vojskom (FSA) krenuli su blizu linije fronta sa ciljem da se napadne područje kontrolnog punkta sirijske vojske - Zilin (koji je često meta napada). Za razliku od trupa koji čine glavnu snagu odbrane (artiljerija i mitraljezi) koji pucaju u širu oblast neprijateljskih snaga, snajperisti imaju dosta neugodniji zadatak - svaki metak je namenjen za pojedinačno ubijanje. S tim u vezi,