Pet godina pape franje: Ne morate da se razmnožavate kao zečevi da biste bili dobri vernici!
Kurir 12.03.2018
![Pet godina pape franje: Ne morate da se razmnožavate kao zečevi da biste bili dobri vernici!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Otkakao je u martu 2013. preuzeo vođenje Katoličke Crkve, papa Franjo polako je promenio viđenje te institucije pogođene nizom skandala.
Skandali oko seksualnog zlostavljanja koji su uzdrmali Crkvu mogli bi da bace senku i na Franjin pontifikat koji će u utorak napuniti petu godinu. Ipak, 81-godišnji Argentinac u svom dosadašnjem radu je uspeo da posreduje u istorijskom zbližavanju Sjedinjenih Država i Kube, odigrao je ulogu u mirovnom procesu između vladinih snaga i pobunjenika u Kolumbiji i usmerio snagu Crkve u borbu protiv klimatskih promena. Franjo je rođen u Buenos Ajresu