Neuništivi Rodžer dva puta bio na ivici ambisa, ali...

Vesti online 17.03.2018  |  Vestionline

Gubio je Rodžer Federer u polufinalu Mastersa u Indijan Velsu od Borne Ćorića 1:0 u setovima i 4:2 u drugom, ali onda je Švajcarac pokazao da je neuništiv. Poput Feniksa uzdigao se iz pepela i na kraju posle velike borbe uspeo da slomi otpor Hrvata - 5:7, 6:4, 6:4, posle dva sata i 20 minuta igre.

Hrvatski teniser, kome predviđaju veliku karijeru, igrao je set i po tenis života, ali onda nije izdržao pritisak. Pao je u trenucima kada je trebalo da prelomi meč. Sa nekoliko fantastičnih poena Rodžer je dobio na sigurnosti, a onda je sve bila rutina za osvajača 20 Grend slem titula, koji nije još osetio gorčinu poraza u 2018. godini (17 pobeda uz izgubljena samo četiri seta). Kod rezutlata 4:2 za Ćorića u drugom setu, vezao je Švajcarac