RG: Lajović izgubio meč u pet setova

Novi magazin 30.05.2018  |  Novi Magazin

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je danas u drugom kolu Rolan Garosa od Nemca Aleksandra Zvereva, trećeg igrača sveta u meču od pet setova i rezultatom 2:3 (6:2; 5:7; 6:4; 1:6; 2:6 po setovima). Njihov duel, u kojem je Dušan odlično igrao protiv drugog nosioca turnira dovodeći povremeno u pitanje njegovu eventualnu pobedu, trajao je bezmalo tri i po sata.

Agresivnom igrom, spreman da, kako je najavio, parira Zverevu, Lajović je u prvom setu, koji je trajao 37 minuta, napravio tri brejka, a njegov protivnik samo jedan, u trećem gemu. Bolji u svim segmentima igre, srpski teniser okončao je prvi set sa 6:2 u svoju korist. U drugom setu, Nemac je uložio sve snage i umeće da bi on parirao Lajoviću, koji je u trećem gemu napravio brejk i poveo sa 2:1. To je Zverevu pošlo za rukom u šestom gemu, kada je