RG: Đoković u osmini finala

Novi magazin 01.06.2018  |  NM

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je danas u trećem kolu Rolan Garosa Španca Roberta Bautistu Aguta sa 3:1 u setovima (6:4; 6:7; 7:6; 6:2 po setovima) i plasirao se u osminu finala pariskog grend slema. Njihov maratonski meč trajao je blizu četiri sata (tri sata i 48 minuta).

U prvom setu, Novak je napravio jedan brejk i soldirao set sa 6:4 u svoju korist. Drugi set, pak, izgubio je u tai brejku (6:7), nakon što je sredinom tog seta vodio sa 4:1. Upravo u petom gemu drugog seta Novakova igra imala je lepotu i nivo nekadašnjeg šampiona, što je publika nagradila bogatim aplauzom. Ali pri kraju drugog seta, kod rezultata 6:6,Novak je izgubio živce i besno udarao reketom u šljaku, zbog čega ga je publika izviždala.