НБС: Банке да клијентима шаљу читљива обавештења
Каматица 06.08.2018 | новости

Иако важећи прописи не условљавају банке коју величину и фонт слова морају да користе у штампаним обавештењима намењеним клијентима, она свакако морају да буду - читљива. А управо протеклих дана, на кућне адресе клијената појединих банака стижу нови ценовници исписани изразито ситним словима, која отежавају читање.
- Банке, као и платне институције и даваоци лизинга, дужне су да информације и обавештења пруже на јасан и лако разумљив начин, а претпоставка да обавештења буду јасна и лако разумљива је да она буду пре свега читљива - истичу у Народној банци Србије. - Банке треба да приликом достављања писаних обавештења корисницима користе ону величину слова која омогућава просечном кориснику да лако прочита достављено обавештење, односно да








![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] Обилазак модернизованог руског ватрогасног хеликоптера Ка-32А11М: Могуће је модернизовати и српске…](https://nstatic.net/850/40911850pnxbyf.jpg)



