Kandidat za ambasadora SAD na Kosovu: Kreativna rešenja nisu šifra za razmenu teritorije
Novi magazin 17.08.2018 | Beta
![Kandidat za ambasadora SAD na Kosovu: Kreativna rešenja nisu šifra za razmenu teritorije](https://nstatic.net/img/logo/s/novi-magazin.png)
Kandidat za novog američkog ambasadora na Kosovu Filip Kosnet izjavio je da se pozicija SAD prema Kosovu nije promenila i da je "važno da i Srbija i Kosovo ponude kreativna rešenja, ali da ta formulacija ne znači razmenu teritorija".
Odgovarajući na pitanja američkih senatora u okviru procesa potvrđivanja njegove nominacije, Kosnet je pred Odborom Senata za spoljne poslove govorio o svom potencijalnom angažmanu na Kosovu, navodi Glas Amerike. Kopredsedavajući Odbora, demokratski senator Kris Marfi upitao je Kosneta ima li saznanja o promeni pozicije SAD prema Kosovu i naveo da je takvu promenu i eventualno prihvatanje ideje o razmeni teritorije nagovestio šef srpske