Inspektorat za rad: Ima osnova za krivične prijave zbog pogibije radnika u Beogradu
SEEbiz 03.09.2018 | SEEbiz / Beta
![Inspektorat za rad: Ima osnova za krivične prijave zbog pogibije radnika u Beogradu](https://nstatic.net/img/logo/s/seebiz.png)
BEOGRAD - Vršilac dužnosti direkora Inspektorata za rad Stevan Đurović izjavio je danas da postoji osnov za podizanje krivične prijave protiv podizvodjača i izvidjača na gradilištu u Beogradu, na mestu bivše ambasade SAD, gde je prošle sedmice poginuo radnik.
Đurović je rekao da je Inspektorat u stalnom kontaktu sa tužilaštvom i poručio da će biti podnete krivične prijave protiv svih koji su napravili propuste na gradilištu. Izvodjač radova na gradilištu u centru Beograda gde je nastradao radnik kad se na njega srušio zid je Ernergo grupa, a podizvodjač Anker bau iz Boljevca. Nastradali radnik nije imao ugovor o radu. Prema rečima Đurovića, za sada ima indicija i za podizanje krivične prijave protiv