Ispovest istanbulskog taksiste koji je vozio ubice Hašogija: "Bili su srećni i zadovoljni"
Srbija danas 30.10.2018
![Ispovest istanbulskog taksiste koji je vozio ubice Hašogija: "Bili su srećni i zadovoljni"](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Saudijske ubice koje su brutalno ubile novinara Džamala Hašogija slavile su u taksiju koji ih je vozio na aerodrom dok su se vraćali kući, otkriva istanbulski taksista koji je tek naknadno shvatio zašto su slavili.
- Bili su srećni i zadovoljni, nazdravljali su alkoholom i pušili - ispričao je taksista za tursku televiziju "Haber". Među njima je bio visoki obaveštajni zvaničnik blizak saudijskom princu Muhamedu bin Salmanu, potvrdio je taksista za turske medije, prenosi "Sandej tajms". Turska istraga je utvrdila da je Saudijska Arabija poslala u Istanbul ekipu od 15 muškaraca različitih profila (obaveštajci, patolozi) sa zadatkom da u Konzulatu te zemlje