Havarija u Rusiji! Najveće plutajuće pristanište na svetu potonulo tokom remonta "Admirala Kuznjecova"! (video)
Pravda 30.10.2018 | rs. sputniknews
![Havarija u Rusiji! Najveće plutajuće pristanište na svetu potonulo tokom remonta "Admirala Kuznjecova"! (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Najveće na svetu plutajuće pristanište PD-50 potonulo je tokom remonta nosača aviona "Admiral Kuznjecov", saopštila je regionalna agencija Sever post.
Incident se desio na 82. Brodogradilištu u selu Rosljakovo, u Murmanskoj oblasti. Na pristanište su pala dva krana, od kojih je jedan pao i na palubu ruskog nosača aviona. Ipak, najveću štetu je pretrpela oprema, a ne paluba. Ranije je saopšteno da je došlo do kvara na elektromreži. Cisterne PD-50 su se napunile i pristanište je potonulo. Tom prilikom četiri osobe su povređene, a jedna osoba je nestala. Nakon nesreće, krstarica je odvučena na