„Izjava patrijarha o protestima neće koristiti ni njemu, ni crkvi, ni vlastima“
Danas 28.01.2019 | Piše: Danas Online
![„Izjava patrijarha o protestima neće koristiti ni njemu, ni crkvi, ni vlastima“](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Sagovornici Danasa o izjavi patrijarha o protestima u Beogradu i Banjaluci Sagovornici Danasa različito komentarišu izjavu patrijarha Irineja “da ne vidi koristi za narod od podsticanja na proteste” u Beogradu i Banjaluci?
Izjava patrijarha Irineja o protestima neće doneti koristi ni njemu, ni crkvi, niti srpskim vlastima. Srpska crkva, kao narodna crkva uvek je kroz celu prošlost bila uz svoj narod. Narod je danas na ulici u protestima i zaslužuje da bude bar saslušan. Korisnije bi bilo za sve da je patrijarh podržao predsednika Vučića da razgovara sa učesnicima protesta, jer među njima, kako je sam predsednik rekao, „ima pristojnog sveta“. Između vlasti i