Brnabić: Postignut dogovor sa NCR da u aprilu počnu radovi na izgradnji kampusa
Danas 29.01.2019 | Piše: FoNet
![Brnabić: Postignut dogovor sa NCR da u aprilu počnu radovi na izgradnji kampusa](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Premijerka Srbije Ana Brnabić završila je posetu Sjedninjenim Američkim Državama (SAD) u okviru koje je posetila kompaniju NCR u Atlanti – jednu od vodećih američkih tehnoloških korporacija koja posluje i u Srbiji, Državni univerzitet Ohaja, a održala je i sastanak sa Nacionalnom gardom Ohaja.
Brnabić je najavila u Atlanti da je sa menadžmentom kompanije NCR postignut dogovor da u aprilu počnu radovi na izgradnji kampusa i da se radi o investiciji od 90 miliona dolara, javio je Glas Amerike. Do završetka radova treba trebalo bi da bude zaposleno 4.200 ljudi, a kampus bi trebalo da se nalazi na Novom Beogradu, u Bloku 42. Brnabić je ocenila da je vojno-vojna saradnja Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohaja veoma dobra i da ćemo na tim