Strelci u finalu, tri ekipe nastavljaju borbe za medalje

Vesti online 21.03.2019  |  Vestionline

Srpski seniorski reprezentativci su na vrlo dobar način počeli učešće na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Osijeku. Prvog dana seniorskih takmičenja na programu su bile pojedinačne i ekipne kvalifikacije u sve četiri discipline. Dvojica srpskih strelaca, Damir Mikec (pištolj) i Lazar Kovačević (puška) su izborili mesta u pojedinačnim finalima, koja su na programu u subotu. Kad je o ekipnim takmičenjima reč, u četvrtfinale (među osam najboljih) prošli su tim seniora puškom i muški i ženski timovi

Kovačević je zauzeo šesto mesto, Mikec sedmo. Na šestim pozicijama kvalifikacije su završili muški tim Srbije puškom i ženski pištoljem, dok je ekipa seniora pištoljem bila čevrta. U prvoj disciplini seniorskog programa, kvalifikacijama vazdušnim pištoljem za muškarce, Damir Mikec je, sa 578 krugova, u neizvesnoj završnici, osvojio sedmo mesto. Dimitrije Grgić je u pojedinačnom plasmanu zauzeo 27. mesto (574 kruga), a Duško Petrov 42. poziciju