Да ли је кинеска технологија претња за националну безбедност САД?
Глас Америке 09.05.2019

Званичници 30 држава су раније овог мјесеца постигли договор о координисаном приступу безбједности наредне генерације брзе мобилне мреже, познате као 5Г.
Сједињене Државе и друге земље страхују да би технолошке компаније, са сједиштем у земљама као што су Кина, могле да буду подложне државном утицају, због чега би 5Г мрежа била небезбједна. 5Г мобилна технологија би требало да буде бржа и да боље повеже свијет, а технолошким компанијама да да већу моћ, каже Зви Маром из компаније БАТМ Адванцед Цоммуницатионс. "Ко год контролиште интернет, или снабдијевање, односно цијели екосистем око












