Да ли је кинеска технологија претња за националну безбедност САД?

Да ли је кинеска технологија претња за националну безбедност САД?

Званичници 30 држава су раније овог мјесеца постигли договор о координисаном приступу безбједности наредне генерације брзе мобилне мреже, познате као 5Г.

Сједињене Државе и друге земље страхују да би технолошке компаније, са сједиштем у земљама као што су Кина, могле да буду подложне државном утицају, због чега би 5Г мрежа била небезбједна. 5Г мобилна технологија би требало да буде бржа и да боље повеже свијет, а технолошким компанијама да да већу моћ, каже Зви Маром из компаније БАТМ Адванцед Цоммуницатионс. "Ко год контролиште интернет, или снабдијевање, односно цијели екосистем око

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »