Veprovi protutnjali „zmajevim gnezdom“

iKragujevac 08.04.2019

U drugom kolu Prve lige Srbije, aktuelni šampioni, kragujevački Divlji veprovi, ubedljivo su slavili na gostovanju beogradskim Plavim zmajevima, rezultatom 63:18. Kragujevčani su furiozno startovali, poentiravši već u prvoj akciji na utakmici, vraćanjem početnog kik-ofa brazilskog internacionalca Pedra Medičija, a već u sledećem napadu pridružio mu se Stefan Borković, hvatanjem pasa Džejka Sisona od 80 jardi (13:0). Kvoterbek Zmajeva, Džordž Bouven, na kratko je prekinuo zahuktale goste, pasom ka Ognjenu

Drugu četvrtinu, pored konsolidacije odbrane Kragujevčana, obeležio je Sison sa dva trčanja za tačdaun, od kojih je prvo bilo duže od 70 jardi. U međuvremenu je Mediči vraćanjem panta postigao svoj drugi tačdaun na utakmici, a treći Veprova iz specijalnih timova, za ogromnih 49:12 i aktivaciju mercy rule-a pre poluvremena, baš kao što je to bio slučaj i u prvom kolu. U nastavku susreta, za kratko vreme koje je preostalo, odlični američki trkač,