Đoković u četvrtini finala

Novi magazin 03.06.2019

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je u osmini finala Rolan Garosa sa 3 :0 (6:3; 6:2; 6 :2) 45. igrača sveta, Nemca Jan-Lenarda Štrufa i plasirao se u četvrtinu finala pariskog gren slema. Meč je trajao sat i 33 minuta, i nije prekidan uprkos kiši koja je sipila.

U prvom setu protivnici su dobijali svako svoj servis do osmog gema kada je Novak napravio brejk i poveo sa 5 :3, da bi potom bio uspešan na svom servisu i osvojio prvi set sa 6 :3. Đoković je u nastavku igre, na samom početku drugog seta ponovo oduzeo servis Štrufu, koji je u tom delu igre vidno pao i omogućio Novaku da napravi još jedan brejk za 3 :0. Set u kojem je upadljivo dominirao u svim segmentima igre, Novak je okončao sa 6 :2. Treći