Bila je muško, sad razbija u ženskoj konkurenciji: Amerikanka izazvala lavinu komentara zbog dominacije na stazi (video)

Telegraf 04.06.2019
Bila je muško, sad razbija u ženskoj konkurenciji: Amerikanka izazvala lavinu komentara zbog dominacije na stazi (video)

Pojavila se dobra ideja za transrodne sportiste - da se uvede posebna kategorija u kojoj bi se oni takmičili jedni protiv drugih. Novi primer supremacije jačeg pola među damama stiže iz SAD

Sese Telfer (22) bi mogla da bude nova zvezda američke atletike, jer je u velikom stilu porazila konkurentkinje na nacionalnom univerzitetskom šampionatu. Deonicu od 400 metara sa preponama Telferova je istrčala u vremenu ličnog rekorda 57.53 sekunde - čak sekund ispred prve pratilje. Velika je ovo bila pobeda za Sese, i dok je mnogi hvale, stvorila se i kritična masa onih koji je kritikuju iz prostog razloga što je ona zapravo muško. Naime,

Atletika »

Ključne reči

Najnovije vesti »