Saudijska Arabija traži zaštitu strateškog pravca za svjetsku opskrbu naftom
SEEbiz 16.06.2019 | SEEbiz / H
![Saudijska Arabija traži zaštitu strateškog pravca za svjetsku opskrbu naftom](https://nstatic.net/img/logo/s/seebiz.png)
RIJAD - Saudijska Arabija pridružila se optužbama Sjedinjenih Država o iranskoj odgovornosti za prošlotjedni napad na dva naftna tankera u Omanskom zaljevu te je pozvala međunarodnu zajednicu na brzu akciju kako bi se osigurao taj strateški pravac za opskrbu svijeta naftom.
Washington, koji je već upleten u sukob s Iranom zbog nuklearnog programa, za napad na tankere okrivio je Teheran, a u subotu se tim optužbama pridružio i saudijski princ prijestolonasljednik Mohammed bin Salman. Iran je zanijekao bilo kakvu ulogu u napadima na tankere južno od tjesnaca Hormuz, na glavnom tranzitnom pravcu za naftu iz Saudijske Arabije i drugih proizvođača u Zaljevu. Saudijski ministar energetike Khalid al-Falih izjavio je da