Moćna beseda amfilohija odzvanja Kosovom: Srbi su najmoćniji narod u Evropi, ali šta vredi kada nekršteni upravljaju svetom!

Pravda 28.06.2019  |  in4s. net
Moćna beseda amfilohija odzvanja Kosovom: Srbi su najmoćniji narod u Evropi, ali šta vredi kada nekršteni upravljaju…

Povodom Vidovdana u manastiru Gračanica svetu arhijerejsku liturgiju služio je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije uz sasluženje preosvećene gospode episkopa: raško-prizrenskog i kosovsko-metohijskog Teodosija, budimljansko-nikšićkog Joanikija, mileševskog Atanasija, pakračko-slavonskog Jovana, buenosairesko-južnocentralnoameričkog Kirila, umirovljenog zahumsko-heregovačkog Atanasija i velikog broja sveštenstva.

U liturgijskoj propovedi, mitropolit Amfilohije je kazao da je u našem narodu bilo, a i ima i danas, onih koji su se opredeljivali za zemaljsko carstvo i odricali Hrista gospoda i oni su raspeti na trećem krstu, nepokajanog razbojnika: “Ima dosta onih koji su se i ovde na Kosovu i Metohiji opredeljivali za zemaljsko carstvo, koji su pljunuli na svoje svete hramove, na grobove svojih predaka, na opredeljenje cara Lazara, poklonivši se zemaljskom

Pravda »

Društvo, najnovije vesti »