(VIDEO) Pamtićete gde ste gledali ovo čudo od meča, znaćete tačno s kim ste bili kada je Novak opet pokorio londonsku travu: Đoković je peti put osvojio Vimbldon

Nedeljnik 14.07.2019  |  Nedeljnik.rs
(VIDEO) Pamtićete gde ste gledali ovo čudo od meča, znaćete tačno s kim ste bili kada je Novak opet pokorio londonsku…

AP Photo/Ben Curtis/via Tanjug Nakon teške i bespoštedne borbe Novak Đoković je pobedio velikog rivala rezultatom 3:2 u setovima, a odlučujući set rešen je tek posle 25 gemova.

Prvi set rešio je u svoju korist Novak Đoković u taj-brejku, zatim je Federer rutinski izjednačio, ponovo je u trećem setu Đoković bio bolji posle taj-brejka, da bi osvojivši četvrti set Švajcarac meč uveo u odlučujući, peti. Peti set doneo je ogromnu tenziju, brejk Đokovića, zatim ribrejk Federera, mnogo drop šotova i teških i dugih razmena. Dve meč lopte spasao je Novak, i postao prvi finalista posle sedamdeset godina koji je slavio nakon što je gledao porazu u