“Sumnjam da će drhtavica Angele Merkel izazvati neku empatiju”: Kako su u crnogorskom parlamentu komentarisali zdravlje nemačke kancelarke
Nedeljnik 31.07.2019 | Nedeljnik.rs
![“Sumnjam da će drhtavica Angele Merkel izazvati neku empatiju”: Kako su u crnogorskom parlamentu komentarisali zdravlje…](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
Foto: Tanjug/AP “Od ocena da je u pitanju diplomatski skandal do konstatacija da se radi o, najblaže rečeno, neumesnom i nespretno sročenom političkom stavu”.
Tako Radio Slobodna Evropa sublimira komentare i rekacije na izjavu jednog od poslanika Demokratske partija Socijalista o Angeli Merkel u crnogorskom Parlamentu. Nikola Divanović je 26. jula tokom diskusije o evropskim integracijama govorio i o evropskim liderima, pa se dotakao i zdravstvenog stanja nemačke kancelarke. “Ne treba da podsećamo nikoga na sve učestalije drhtavice Angele Merkel, koje bi danas bile nešto poput veltšmerca (svetska bol), ali sumnjam da će