SAD: Protest sportista zbog rasizma, oružja i lošeg postupanja s migrantima
Al Jazeera 12.08.2019
![SAD: Protest sportista zbog rasizma, oružja i lošeg postupanja s migrantima](https://nstatic.net/img/logo/s/al-jazeera.png)
Žrtvujem sopstveni trenutak sreće na vrhu podija kako bih skrenuo pažnju na probleme, naglasio je osvajač zlata na Panameričkim Igrama u Limi.
Dvoje američkih sportista suočeni su s mogućim disciplinskim posljedicama, zbog toga što su iskoristili ceremoniju dodjele medalja na Panameričkim igrama u Peruu kako bi skrenuli pažnju na društvene probleme u SAD-u. Osvajač ekipne zlatne medalje u mačevanju Race Imboden je tokom dodjele odličja kleknuo na koljena, čime je protestovao zbog „više podbačaja“ SAD-a, dok je bacačica kladiva Gwen Berry tokom intoniranja američke himne, u čast osvajanja najsjajnije