Teniski šok u Sinsinatiju! Đoković imao set prednosti i brejk šansu, pa ostao bez titule!

Sportal blic 18.08.2019  |  Darko Nikolić

Novak Đoković je doživeo šokantan poraz na turniru masters serije u Sinsinatiju, u koji je stigao kao branilac titule iz 2018.

Od njega je bio bolji Rus Danil Medvedev, koji je posle preokreta trijumfovao sa 3:6, 6:3, 6:3 posle sat i 42 minuta velike borbe. Činilo se da Đoković sve drži pod kontrolom posle uvodnih 35 minuta igre, jer je jedini brejk u prvoj deonici on napravio, a Rus uglavnom igrao rezervisano, pokušavajući da sa osnovne linije, prosto, vraća loptice, bez neke naročite agresivnosti ili vidljivog plana. Plan je potom potpuno promenio: krenuo je u totalni napad. To je, uz