Kako uštedeti na zimnici: Da li je džem i turšiju jeftinije NAPRAVITI ILI KUPITI?
Kamatica 18.08.2019 | Blic
![Kako uštedeti na zimnici: Da li je džem i turšiju jeftinije NAPRAVITI ILI KUPITI?](https://nstatic.net/img/logo/s/kamatica.png)
Cena paradajza, koja ne pada ni sada kad treba da bude jeftin, ukazuje da je priprema u domaćoj radinosti na ivici ispativosti za domaćice koje nemaju svoju baštu.- Od deset kilograma paradajza može da se dobije 5 litara ceđenog soka, jer otprilike polovina otpadne prilikom ceđenja i kuvanja. Cena kilograma se kreće od 100 do 150 dinara, s tim da je od 150 najkvalitetniji i najmanje ima otpadaka. Ako uzmemo da je prosečna cena 130 dinara, u startu je potrebno 1.300