Mundobasket: Crna Gora se obrukala – ‘divlja košarka’ Novog Zelanda ih dovela na rub eliminacije!

Hot sport 03.09.2019  |  Stefan Smuđa

Košarkaši Novog Zelanda savladali su Crnu Goru u drugom kolu Svetskog kupa u Kini rezultatom 93:83.

Posle debakla u prvom kolu od Grčke, Crna Gora je morala da pobedi Novi Zeland. Ali, da li zbog važnosti meča i pritiska, ili loše forme ekipe Zvjezdana Mitrovića, potpuno su podbacili i izgubili. Već u prvom poluvremenu selektor ‘đetića’ je zbog prigovora sudijama izbačen iz utakmice, a imao je razloga samo da se ljuti na svoje igrače koji su u prvoj četvrtini primili čak 31 poen, a do kraja poluvremena čak 53 i gubili su sa devet poena razlike. Treća četvrtina