Хрватске медицинске сестре и техничари траже веће плате

Нови магазин 04.09.2019  |  Бета
Хрватске медицинске сестре и техничари траже веће плате

Неколико стотина медицинских сестара, техничара и другог болничког особља протестовало је данас у Загребу тражећи повећање плата и боље услове рада.

На сличним скуповима којима желе да упозоре на тешке услове рада, под слоганом "Пет до 12", окупиле су се и њихове колеге у Сплиту и Дубровнику, а подршку су им дали бројни лекари. "Доста је да се наш јавни новац троши на некакве Агрокоре, на приватне фирме, а да никада нема новаца за икога у здравственом систему", рекла је представница синдиката медицинских сестара КБЦ Загреб Гордана Мишкулин на скупу испред те болнице. Она је упозорила на многе проблеме

Повезане вести »

Кључне речи

Балкан, најновије вести »