Prekrajali istinu o Srebrenici u filmu pa nastao haos! Režiserku zatrpali činjenicama, napušta se projekat! I to sve pred premijeru!
Pravda 12.11.2019 | jutarnji. hr
![Prekrajali istinu o Srebrenici u filmu pa nastao haos! Režiserku zatrpali činjenicama, napušta se projekat! I to sve pred…](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Jedna od epizoda iz poslednjeg rata u BiH o dešavanjima u Srebrenici u julu 1995, iduće godine bi kroz filmsku priču trebalo da dospe u bioskopske dvorane.
Međutim, taj projekt je i pre toga izazvao kontroverze čiji su glavni protagonisti rediteljka Jasmila Žbanić i Hasan Nuhanović, jedan od preživelih iz Srebrenice i autentični svedok zbivanja, čija je lična tragedija trebalo da bude ideja filma. Snimanje filma pod nazivom "Quo vadis Aida" okončano je proteklog leta i sada je materijal u fazi montaže. Rediteljka Žbanić koja je 2006. na prestižnom filmskom festivalu u Berlinu dobila nagradu "Zlatni medved" za film