Humanost i solidarnost: Novak Đoković se pridružio svetskim zvezdama u inicijativi za pomoć Australiji nakon požara
Srbija danas 10.01.2020
![Humanost i solidarnost: Novak Đoković se pridružio svetskim zvezdama u inicijativi za pomoć Australiji nakon požara](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
U ovogodišnjoj sezoni požara u Australiji, poginulo je 26 ljudi, uništena je površina jednaka površini Irske i izgorelo više od 2.000 kuća.
Filmske, muzičke i sportske zvezde poput Krisa Hemsvorta, Kajli Minog i Rodžera Federera mobilisale su se da poklonima ili dobrotvornim akcijama finansiraju borbu protiv šumskih požara koji haraju Australijom, ili za obnovu uništenih zona. U ovogodišnjoj sezoni požara u Australiji, koja je počela izuzetno rano i posebno je snažna, poginulo je 26 ljudi, uništena je površina jednaka površini Irske i izgorelo više od 2.000 kuća. Ta ekološka katastrofa uznemirila je