У петак молебан и литија у Новом Саду због црногорског Закона о вероисповести
Радио 021 16.01.2020 | 021.рс

Молебан и литија биће организовани у петак, 17. јануара у Новом Саду, а као вид подршке Српској православној цркви у Црној Гори због новог Закона о слободи вероисповести.
Прво ће у храму Успења Пресвете Богородице од 19 часова бити служен молебан, након чега ће бити организована литија од Успенске цркве до Градске куће, најавила је Епархија бачка, која је организатор догађаја. Подсетимо, око хиљаду грађана окупило се крајем децембра на Тргу републике, на протесту против, како су тада навели, "отимања светиња Српске православне цркве" и против "диктаторског антисрпског режима" у Црној Гори. Тадашњи протест је организовала










