Астронаути више неће ићи у Бајконур, летеће америчким ракетама
РТС 27.01.2020

Компанија „Спејс Екс“ планира да на пролеће пошаље два астронаута у свемир. То ће уједно бити и прва америчка свемирска летелица која ће носити Насине астронауте од када је „спејс-шатл“ програм обустављен 2011. године.
Даг Харли и Боб Бенкен наћи ће се у летелици „Кру дрегон“ (Црев Драгон) компаније „Спејс Екс“ (СпацеКС), а њихов лет многи описују као почетак нове ере у америчком истраживању свемира. Осим тога, то ће бити и први пут да свемирске летелице приватне компаније носе људе. „Боб и ја смо били довољно срећни да нас одаберу. Док се приближавамо лансирању, прилично смо ужурбани. Све више времена проводимо у Калифорнији, јер се тамо обавља највећи посао у вези са












