Родни град црногорског премијера брани светиње! Верници са иконама у рукама прошетали поред куће Душка Марковића (видео)
Правда 13.02.2020 | ИН4С

Верници Мојковца и околине су и данас сложно и достојанствено са иконама и црквеним барјацима, били на литији као знак протеста због усвојеног накарадног и антидржавног Закона о слободи вероисповести.
Литија је овог пута кренула од цркве Светог Арханђела Михаила у Штитарици, па све до храма Христовог Рожедества у Мојковцу, где је служен молебан. На путу до Мојковца, Штитаричанима су се придружити мештани Подбишћа, а литија је прошла и поред куће премијера Душка Марковића чија је Влада и усвојила овај тзв. закон. У овом граду више од 70 посто становништава протестује због намере режима да отму црквену имовину од Српске православне цркве, односно Митрополије










