Advokati u Srbiji od sutra digitalno povezani sa katastrom
Top press 01.03.2020 | Tanjug

Više od 10.000 advokata u Srbiji moći će od sutra da sve zahteve građana i privrede šalju katastru preko aplikacije „eŠalter“. Tako više neće morati da dolaze na šaltere Republičkog geodetskog zavoda (RGZ). Zahvaljujući ovom servisu i onlajn digitalnoj platformi „GeoSrbija“, advokati će iz svojih kancelarija moći da imaju uvid u baze podataka katastra. „Više hiljada advokata će od početka marta biti u mogućnosti da ostvare digitalnu komunikaciju sa katastrom“, kaže za Tanjug portparolka RGZ-a Maja Radović.
Više od 10.000 advokata u Srbiji moći će od sutra da sve zahteve građana i privrede šalju katastru preko aplikacije „eŠalter“. Tako više neće morati da dolaze na šaltere Republičkog geodetskog zavoda (RGZ). Zahvaljujući ovom servisu i onlajn digitalnoj platformi „GeoSrbija“, advokati će iz svojih kancelarija moći da imaju uvid u baze podataka katastra. „Više hiljada advokata će od početka marta biti u mogućnosti da ostvare digitalnu komunikaciju sa katastrom“, kaže

![[VIDEO] Koalicija „Nada za Bor“ objavila šest prioriteta za koje će se zalagati](https://nstatic.net/938/41471938zqidsb.jpg)




