Еколошки свесни: Словенци стопирали увођење 5Г мреже
БизЛифе 04.03.2020 | Политика

Фото: Пиксабаи Влада Словеније скинула је с дневног реда Стратегију регулаторне Агенције за комуникацијска омрежја и услуге (АКОС) о додели спектра фреквенција за 5Г и тиме зауставила увођење ове технологије у Словенију. То је урађено на предлог министра јавне управе Словеније Рудија Медведа који је за словеначке медије изјавио да су питања о штетности 5Г технологије легитимна. Словенија је и прва земља у свету која је Уставом заштитила воду као људско право и












