Potvrđeno: Praćenje zaraženih biće moguće kroz Google Play
Radio 021 15.04.2020 | Nezavisne novine

Google je potvrdio da će koristiti Play Services kako bi u Android telefone implementirao novu tehnologiju za praćenje kontakata onih koji su zaraženi virusom korona.
Ovu tehnologiju zajedno razvijaju Google i Apple, a kroz ažuriranja će automatski biti dostupna svima koji imaju Android 6.0 ili noviji. Očekuje se da ovo bude učinjeno u dve etape: Prva će biti kroz ažuriranje u narednih mesec dana, a druga nekoliko meseci kasnije. Međutim, postoji određen broj Android uređaja koji ne koriste Google Play Services, a tu spadaju kineski Android telefoni, kao i svi Huawei telefoni proizvedeni nakon zabrane, piše The Verge. U takvim


![„Život je tajna – budi prorok“: Prepuna sala KC-a ispratila završno predavanje Nenada Gugla u Zrenjaninu [FOTO+VIDEO] Nenad…](https://nstatic.net/983/41814983jjrxlx.jpg)









