Француска: Повратак у школу на добровољној бази, маске у јавном саобраћају
Данас 23.04.2020 | Пише: Бета

Повратак у школу у Француској ће бити на добровољној бази, одлучиће родитељи, а ношење маски ће вероватно бити обавезно у јавном саобраћају, саопштило је данас француско председништво које припрема стратегију ублажавања мера изолације, предвиђену од 11. маја.
Ублажавање мера неће бити на регионалној основи али ће стратегије бити прилагођене различитим територијама, навела је Јелисејска палата у саопштењу после састанка председника Емануела Макрона и посланика. Укидање мера изолације треба да се припрема са градоначелницима, рекао је Макрон који је пре десет дана најавио да ће ублажавање мера у Француској почети 11. маја. И даље остаје много непознаница и питања око стратегије изласка из изолације, уведене од 16.










