U Grčku će se možda putovati od 1. jula
Biznis i finansije 08.05.2020 | Daljine.rs

U Grčku se može putovati od 1. jula kada će zemlja otvoriti svoje granice za turiste, potvrdio je jedan od čelnih zvaničnika Grčke.
Ali, prvo se moraju utvrditi sigurnosni protokoli. U međuvremenu se otvaraju muzeji, spomenici i arheološka nalazišta. “Za turizam ćemo se otvoriti 1. jula”, rekao je u parlamentu ministar Giorgos Gerapetritis. Dodao je da će se pojedinosti o ponovnom pokretanju turističke industrije, uključujući finansijsku podršku, utvrditi 15. maja. U međuvremenu je najavljeno da će Akropolj i drugi antički spomenici, koji su zatvoreni zbog pandemije koronavirusa, ponovo biti










![[Eurosatori 2026] Univerzalni MV-8 „Komodo“: Nove varijante besposadne platforme hrvatske kompanije DOK-ING](https://nstatic.net/425/41975425hsawti.jpg)

