Професор Првановић упозорава: Атмосфера у Србији је прилично наелектрисана и на ивици да пређе у грађанске сукобе (видео)
Правда 21.05.2020 | Н1

“Не треба пристати на догађај који ће се десити 21. јуна јер то нису избори већ једна врста подвале и преваре, а јачег средства од бојкота не видим, осим свеопште грађанске побуне”, рекао је Слободан Првановић, истраживач на Институту за физику.
“Јавност је након штрајка глађу Бошка Обрадовића добила још један доказ у каквом систему и каквој држави живимо, а одговор РТС-а на његов захтев испод је сваког нивоа”, додао је он. Коментаришући одговор РТС лидеру Двери, Првановић сматра да РТС није смео себи да дозволи да улази у полемику те врсте са било ким, а осим тога, како је додао, Обрадовић је народни посланик и он има и право и обавезу да се појављује пред грађанима Србије и оправдано је тражио да се






