Video koji je zgrozio svet: Ko je osoba koju je policija brutalno odgurnula i pustila da iskrvari (video)
Srbija danas 06.06.2020
![Video koji je zgrozio svet: Ko je osoba koju je policija brutalno odgurnula i pustila da iskrvari (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Dvojica policajaca, članova tima za hitne situacije policije u Bafalu, koji su gurnuli Gudžina u četvrtak su suspendovani i nalaze se pod istragom.
Demonstrant koji je razbio glavu kada su ga dvojica policajaca gurnula na zemlju, u novom šokantnom videu policijske brutalnosti koji je zgrozio Ameriku, 75-godišnji je mirovni aktivista. Incident se dogodio tokom rasnih protesta u Bafalu povodom smrti Afroamerikanca Džordža Flojda. Na snimku koji su zabeležili ostali demonstranti, a koji je za jedan dan pogledalo 58 miliona ljudi, vidi se kako policajci udarili, pa gurnuli palicom, starijeg čoveka koji je snažno