‘Plavci’ slavili u gradskom derbiju: Žiru ‘spasio’ Ligu Šampiona, Zaha ‘ubio’ pauka (video)

Hot sport 08.07.2020  |  Aleksandar Rakočević

Fudbaleri Čelsija savladali su kao gosti Kristal Palas sa 3:2, na otvaranju 34. kola Premijer lige.

Ekipa Frenka Lamparda povela je golom Olivijea Žirua već u 6. minutu. Francuzu nije bilo teško da zatrese mrežu rivala posle asistencije Vilijana, a to mu je bio peti pogodak u poslednjih osam mečeva. Interesantno, iskusni napadač je prethodno pet pogodaka upisao u čak 49 utakmica. I kod drugog pogotka, Brazilac je bio asistent. “Doturio” je loptu Kristijanu Pulišiću, koji je snažnim udarcem u prvi ugao savladao Guaitu. Vilfird Zaha je sedam minuta kasnije