„Sveci“ srušili i šampiona

Vesti online 02.09.2020  |  E.V.

Da hrabre Bog čuva, a sreća ih prati, potvrdio je i nedeljni derbi Premijer lige Brizbejna. Ekipa Svetog Đorđa nastavila je besprekoran niz na početku takmičenja, pošto je došla do pobede nad aktuelnim prvakom Olbeni Krikom u nadoknadi vremena. I to autogolom igrača gostiju! Na kraju, srećno, ali sto odsto zasluženo: Sveti Đorđe – Ekselzior 3:2 (2:1). Primijer liga Brizbejna Rezerve brojale do šest Het-trik Vedrane Popović

Sve je izgledalo da će meč u Vilavongu biti završen bez pobednika, pošto je od 61. minuta i izjednačenja gostiju, na semaforu stajalo – 2:2. Međutim, u prvom minutu sudijske nadoknade mreža gostiju se zatresla i treći put, kada je rezervista srpskog tima Džerod Norfolk uputio nizak centaršut ka petercu, gde je štoper Ekselziora Šon Luis u nameri da izblokira u stvari podigao loptu, koja je lobovala golmana i zakoprcala se u mreži. Bio je to signal za neopisivo