Orlovi na bod do polufinala

Vesti online 10.09.2020  |  E.V.

Beli orlovi iz Kanbere ispraćeni su na kraći odmor zasluženim aplauzom svojih navijača. Srpski klub je u 8. kolu Druge premijer lige Teritorije glavnog grada Australije (ACT) ostvario ubedljivu i očekivanu pobedu protiv Brindabela Bluza – 3:0 (2:0), pa će moći da iskoristi predah u prvenstvu da podigne formu na još viši nivo pred završnicu sezone. Druga Premijer liga ACT Beograd stao u derbiju

Da gosti iz Kolvela nemaju čemu da se nadaju u „orlovskom gnezdu“ jasno je nagovestio Lajon Grant već u 6. minutu. Vešti dribler je svojim trećim pogotkom u sezoni otvorio seriju golova, koju je u 38. minutu nastavio Džonatan Rejs. Orlovi su malo spustili gas u nastavku i propustili da nokautiraju grogiranog rivala. Umesto toga, samo je golom Hasana Alnuvajsira postavljeno konačnih 3:0. U poslednjem kolu koje se igra ovog vikenda Orlovi su slobodni, ali ih zatim