Јапански Нидец Цорпоратион заинтересован за градњу фабрике у новосадској индустријској зони - Могућа инвестиција и до 1 млрд УСД
Екапија 12.09.2020

Долазак јапанске компаније Нидец у Нови Сад, који је најавио председник Србије Александар Вучић, потврдио је и покрајински премијер Игор Мировић.
Он је навео да је у плану да овај произвођач малих електромотора, фабрику изгради у индустријској зони код рафинерије. - Захваљујући раду Покрајинске владе и Развојне агенције Војводине и сталном присуству на великим сајмовима инвестиција, јапанска компанија Нидец долази у Нови Сад - написао је Мировић на свом Инстаграм налогу. Он је додао и да је први контакт остварен сајму у Минхену и након две године преговора потврђен је њихов долазак. - Запослиће више












