Lagana šetnja preko Hilsa

Vesti online 14.09.2020  |  R. Erceg - Vesti

Još jedna sigurna predstava Belih orlova na gostovanju nagrađena je pobedom protiv Hils junajteda, rezultatski identično kao u prošlom kolu – 2:0. S ova tri boda Bonirig je potvrdio četvrtu poziciju na tabeli i obezbedio plasman u plej-of, pošto najbliži pratilac srpskog kluba Hakoa na dva kola pre kraja zaostaje šest bodova. Uzbudljiva završnica sezone NSW NPL2

Publika je još pristizala na Lilis stadion u Seven Hilsu, kada je Bonirig došao u vođstvo. Igrao se 3. minut kada je legenda kluba, kapiten Rej Miler uposlio Džeka Armsona, a veznjak iz spretnog okreta s ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv šut u donji levi ugao Hilsovog golmana. Rano vođstvo, ispostavilo se, bila je uvertira za viđeno u nastavku utakmice – dominaciju Orlova i bezopasnog domaćina koji je tek sporadično uspeo da pripreti kroz nekoliko polušansi.