Саудијска Арабија најавила постепено обављање умре

Саудијска Арабија најавила постепено обављање умре

Власти Саудијске Арабије најавиле су постепено укидање забране ходочашћа умре која је уведена прије пола године због пандемије ЦОВИД-19.

Позивајући се на изјаве званичника Министарства унутрашњих послова, Саудијска новинска агенција (СПА) јавља да ће Масјид ал-Харам у Меки од 4. октобра моћи посјећивати држављани Саудијске Арабије и странци настањени у тој земљи и то у 30 посто капацитета комплекса, односно око 6.000 посјетилаца дневно. Исти извор јавља да ће од 18. октобра бити дозвољено да 15.000 људи дневно посјећује и Посланикову џамију у Медини. И то одобрење се односи на станвнике

Прочитајте још

Кључне речи

Најновије вести »