Саудијска Арабија најавила постепено обављање умре
РТВ Нови Пазар 23.09.2020

Власти Саудијске Арабије најавиле су постепено укидање забране ходочашћа умре која је уведена прије пола године због пандемије ЦОВИД-19.
Позивајући се на изјаве званичника Министарства унутрашњих послова, Саудијска новинска агенција (СПА) јавља да ће Масјид ал-Харам у Меки од 4. октобра моћи посјећивати држављани Саудијске Арабије и странци настањени у тој земљи и то у 30 посто капацитета комплекса, односно око 6.000 посјетилаца дневно. Исти извор јавља да ће од 18. октобра бити дозвољено да 15.000 људи дневно посјећује и Посланикову џамију у Медини. И то одобрење се односи на станвнике












