RG: Đoković u trećem kolu

Novi magazin 01.10.2020  |  Novi magazin

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je danas lako na Rolan Garosu Litvanca Rikardasa Berankisa u tri seta, 6 :1, 6 :2, 6 :2 i plasirao se u treće kolo pariskog grend slema. Meč između prvog tenisera sveta, Đokovića, i Berankisa koji zauzima 65. mesto na ATP listi, trajao je samo sat i 23 minuta.

U prvom setu Novak je brzopotezno, za samo 24 minuta, osvojio sve svoje servise i oduzeo protivniku dva, tako da je set, za koji je servirao u sedmom gemu okončao sa 6 :1. U nastavku igre, i do kraja, Novak je bio ubedljivo superniorniji od protivnika u svim segmentima igre. Drugi set trajao je desetak minuta duže od prvog, ali je scenario bio gotovo identičan onom u prvom setu, s tim što je Đoković ovog puta dozvolio Berankisu da osvoji jedam gem više. Treći set,