За рециклажу 600 контејнера: Ниш и Сомбор добијају донацију од 150.000 евра за сакупљање амбалаже

Вечерње новости 07.10.2020  |  Ј. ЋОСИН
За рециклажу 600 контејнера: Ниш и Сомбор добијају донацију од 150.000 евра за сакупљање амбалаже

ЗАРАД унапређивања примена селекције отпада на локалном нивоу, Ниш и Сомбор ће бити први градови у Србији који ће од Националне алијансе за локални економски развој (НАЛЕД) и Немачке развојне помоћи добити донацију од око 600 контејнера за прикупљање стаклене амбалаже.

Јер, рециклажа једне тоне стакла смањује загађење ваздуха за 20 одсто у односу на емисију гасова при производњи новог, а постижу се и велике уштеде у потрошњи воде и енергије. - Данас највећи део ове амбалаже завршава на депонијама, где јој је да би се разградила, потребно више од 5.000 година. Због недостатка у управљању отпадом на локалном и националном нивоу, количина сакупљене амбалаже коју оператери преузимају је мала и неисплатива за третман, а главни

Прочитајте још

Кључне речи

Региони, најновије вести »