Poseta našoj zemlji je i pre 70 godina bila mnogima san: Ovo su atrakcije koje su svima bile zanimljive!
Srbija danas 02.11.2020
![Poseta našoj zemlji je i pre 70 godina bila mnogima san: Ovo su atrakcije koje su svima bile zanimljive!](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Beograd se krajem 1936. godine nije mnogo razlikovao od drugih metropola – slušao se džez i izlazilo na korzo i u bioskop, a grad pun zabave u potpunosti je išao u korak sa Evropom… ponekad i ispred nje!
Zvuči neverovatno, ali krajem decembra 1936. godine Beograd je, mnogo pre nekih drugih evropskih gradova, zvanično proglašen za turističko mesto! U vodiču “Vođ kroz Beograd” izdatom iste godine navodi se da jugoslovenska prestonica ima 23 hotela, 33 restorana, 433 kuća za izdavanje, 427 kafana, 197 bistroa, 412 restorana nacionalne kuhinje i 318 krčmi. U junu 1936. godine otvoren je prvi golf klub u Кošutnjaku, a nepunih mesec dana kasnije i Zoološki vrt. U aprilu