Generalna proba za plej-of

Vesti online 02.11.2020  |  M. Ninović - Vesti

Fudbaleri Beograda iz Adelajda završili su ligaški deo sezone remijem u gostima sa Plejford Sitijem – 1:1 (0:0). Na taj način, potvrđeno je četvrto mesto na tabeli Prve državne lige Južne Australije i zakazan duel sa istim rivalom u prvoj utakmici razigravanja za šampionski trofej, s tim da će se u petak (termin će biti određen naknadno) sastati na stadionu srpskog kluba u Vudvilu. Sveti Đorđe večeras protiv Stormersa Prva liga Južne Australije

Fudbaleri Beograda su za razliku od prethodne utakmice odigrali zaista dobro. Poveli su u 61. minutu sa 1:0, fantastičnim golom Stefana Simića koji ove sezone igra vrhunski fudbal, što je i potvrdio sa čak 16 pogodaka na 22 meča. Treba istaći i da su se igrači najstarijeg srpskog kluba u Australiji pritom i propisno ispromašivali, što je domaćin uspeo da kazni 15 minuta pre kraja. Umesto da izrešetaju mrežu protivnika, što su prikazanom igrom izabranici trenera