Vesić: Nove mere moraju da budu usaglašene sa ekonomskim interesom grada i države
Večernje novosti 06.11.2020 | Novosti online
![Vesić: Nove mere moraju da budu usaglašene sa ekonomskim interesom grada i države](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić rekao je danas da nove mere zavise od odluke Kriznog štaba, a da je stav Grada takav da sve eventualne nove mere moraju da budu usaglašene sa ekonomskim interesom grada i države. On je u gostovanju na Studiju B pojasnio da je neophodno pooštriti kontrolu poštovanja postojećih mera i da pre nego što se u potpunosti ne iscrpe postojeće, ne treba donositi nove.
– Sadašnja situacija je takva da se postojeće mere ne poštuju, to jest da određeni klubovi prave žurke posle 23 sata i da se organizuju proslave. To je nešto što moramo da iskontrolišemo, ali nažalost, ne možemo bez izmene zakona i dok se Komunalnoj miliciji i drugim inspektorima ne da ovlašćenje za kontrolu. Po sadašnjem zakonu, samo sanitarni inspektori mogu da izriču kazne za nepoštovanje zdravstvenih propisa, a nema ih dovoljno, s obzirom na to da ih za