Povećan broj poziva pacijenata sa simptomima Kovida 19

RTK 27.11.2020
Povećan broj poziva pacijenata sa simptomima Kovida 19

Zavod za hitnu medicinsku pomoć sa četiri ekipe mora da interveniše u slučaju pogoršanog zdravstvenog stanja građana u svakom trenutku, kako na teritoriji grada, tako i u okolnim selima.

Lekari hitne pomoći kažu da osim uobičajenih poziva hroničnih bolesnika i građana koji su asmatičari, ili imaju sezonski grip, evidentan je i veliki broj poziva pacijenata sa simptomima kovida. Tokom noći Zavod za hitnu medicinsku pomoć zabeleži u proseku oko 60 poziva. Za pomoć se, uglavnom, javljaju hronični bolesnici koji su loše reagovali na svoje terapije, pacijenti sa kardiovaskularnim i respiratornim tegobama, bolesnici sa akutnim problemima, ili građani

Pročitajte još

Otvara se ambulanta u Staroj Božurni

Otvara se ambulanta u Staroj Božurni

Prokuplje press pre 15 dana
Počeo sa radom novi rendgen aparat

Počeo sa radom novi rendgen aparat

Šabačke novosti 09.03.2026

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »